Chłopy

Chłopy to niewielka, rybacka, wieś zlokalizowana w pobliżu Mielna, około 5 kilometrów w kierunku zachodnim. Nie jest to tłumne miejsce jak sąsiednie miejscowości Unieście czy Mielno, lecz sielankowe i ciche letnisko. Z czasem, wraz z rozrostem turystyki w pobliżu, Chłopy zatracają swój typowo rybacki charakter. Mimo to, w przeciwieństwie do innych morskich miejscowości, wioska ta cała została wpisana do spisu zabytków - żeby zachować atmosferę dziewiętnastowiecznej wsi rybackiej. Zachowało się w tej okolicy niemało zabytkowych, pochodzących z XIX w. domów o specyficznej dla tego obszaru konstrukcji szachulcowej. Chłopy mają nastrój żywego skansenu, olśniewa to urlopowiczów, szukających czegoś innego.

Atrakcje w Chłopach...

PLAŻA

Niekwestionowaną zaletą miejscowości Chłopy jest zadbana i szeroka plaża, zachęcająca odwiedzających ją turystów do kąpieli: tak słonecznych, jak i morskich. Plażę od letniska oddziala pas wydm oraz sosnowy las, dzięki któremu tutejsze powietrze pachnie nie tylko morską bryzą, ale też sosnami. Turysta, który zdecyduje się na około 2-kilometrowy spacer plażą w kierunku zachodnim, dojdzie do pobliskiej miejscowości Sarbinowo.

PRZYSTAŃ RYBACKA

Przy plaży, w centrum Chłopów, znajduje się chętnie odwiedzana przez turystów przystań rybacka. Tutejszą plażę zdobią interesująco i malowniczo prezentujące się kolorowe rybackie kutry. W nieopodal wybudowanych smażalniach można zjeść świeżą, smażoną lub wędzoną rybę.

MOLO

Jest to nowo wybudowane 90 - metrowe molo. Idealne miejsce na spokojny spacer przy zachodzie słońca. Tutaj można podziwiać piękne widoki polskiego morza oraz wdychać powietrze pełne jodu, który jest bardzo zdrowy dla naszego organizmu. Z mola korzystają również rybacy, gdyż tuż obok zlokalizowana jest przystań rybacka, na której można zakupić świeżo złowione ryby. 

ESCAPE ROOM - SKARB PIRATA (ul. Kapitańska 51, tel. 885 614 301)

Idealne miejsce dla osób chcących spędzić czas w kraetywny sposób. Jest to rozrywka przeznaczona dla od 2 do 5 osób. Musicie rozwiązać zagadki i znaleźć klucz. Macie 60 minut na wydostanie się z pokoju. 

Godziny otwarcia:

  • codziennie od 10.00 do 21.00.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.sianozety.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00