Chłopy - jak dojechać, gdzie się znajduję, co robić, jaka plaża?

  • location_on Chłopy, ul. undefined

Chłopy to niewielka, rybacka, wieś zlokalizowana w pobliżu Mielna, około 5 kilometrów w kierunku zachodnim. Nie jest to tłumne miejsce jak sąsiednie miejscowości Unieście czy Mielno, lecz sielankowe i ciche letnisko. Z czasem, wraz z rozrostem turystyki w pobliżu, Chłopy zatracają swój typowo rybacki charakter. Mimo to, w przeciwieństwie do innych morskich miejscowości, wioska ta cała została wpisana do spisu zabytków - żeby zachować atmosferę dziewiętnastowiecznej wsi rybackiej. Zachowało się w tej okolicy niemało zabytkowych, pochodzących z XIX w. domów o specyficznej dla tego obszaru konstrukcji szachulcowej. Chłopy mają nastrój żywego skansenu, olśniewa to urlopowiczów, szukających czegoś innego.

Atrakcje w Chłopach...

PLAŻA

Niekwestionowaną zaletą miejscowości Chłopy jest zadbana i szeroka plaża, zachęcająca odwiedzających ją turystów do kąpieli: tak słonecznych, jak i morskich. Plażę od letniska oddziala pas wydm oraz sosnowy las, dzięki któremu tutejsze powietrze pachnie nie tylko morską bryzą, ale też sosnami. Turysta, który zdecyduje się na około 2-kilometrowy spacer plażą w kierunku zachodnim, dojdzie do pobliskiej miejscowości Sarbinowo.

PRZYSTAŃ RYBACKA

Przy plaży, w centrum Chłopów, znajduje się chętnie odwiedzana przez turystów przystań rybacka. Tutejszą plażę zdobią interesująco i malowniczo prezentujące się kolorowe rybackie kutry. W nieopodal wybudowanych smażalniach można zjeść świeżą, smażoną lub wędzoną rybę.

MOLO

Jest to nowo wybudowane 90 - metrowe molo. Idealne miejsce na spokojny spacer przy zachodzie słońca. Tutaj można podziwiać piękne widoki polskiego morza oraz wdychać powietrze pełne jodu, który jest bardzo zdrowy dla naszego organizmu. Z mola korzystają również rybacy, gdyż tuż obok zlokalizowana jest przystań rybacka, na której można zakupić świeżo złowione ryby. 

 

Ostatnia aktualizacja - maj 2024 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.sianozety.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0