Sarbinowo - jak dojechać, gdzie jest położone, co robić, co zwie

Sarbinowo rozciąga się wzdłuż ul. Nadmorskiej, równolegle do Morza Bałtyckiego - to niechybnie najładniejsza wieś gminy Mielno. Choć współcześnie Sarbinowo leży niedaleko brzegu morza, to nie zawsze tak było. Dawniej, letnisko leżało ok 1,5 km od brzegu, ale morze podmywało brzeg i żeby chronić miejscowość w 1910 roku wzniesiono mur o długości ok 1 kilometra.

Co ciekawego czeka na Turystów w Sarbinowie?PLAŻA

Plaża w Sarbinowie zachęca do letnich, lecz nie tylko, kąpieli. Jest piaszczysta, czysta i bardzo szeroka. W sezonie na terenie plaży możemy skorzystać z oferty braów i restauracji. Przy plaży zbudowana jest kamienna zapora. Po jej drugiej stronie stworzona została promenada, którą można pokojnie przechadzać się i napajać widokiem morza, zachodów słońca, szumem fal. 

NEOGOTYCKI KOŚCIÓŁ

Najważniejszym zabytkiem Sarbinowa i głównym punktem orientacyjnym jest położony w centrum XIX-wieczny neogotycki kościół – może on się poszczycić pięknymi witrażami. Kolejną ciekawą atrakcją jest zabytkowa chałupa o konstrukcji szachulcowej z 1804 roku, która jest przykładem wąskofrontowej chałupy rybackiej.

MUR OPOROWY

Mur oporowy postał w 1910 roku. Został zbudowany po to, aby Morze Bałtyckie nie pochlonęło Sarbinowa. Do dzisiaj mur pełni właśnie te funkcje. W 2011 roku służył jako podstawa przepięknej promenady nadmorskiej. Jej długość wyniosła 1 km.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.sianozety.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0