Sianożęty szlaki turystyczne - jakie szlaki przebiegają przez mi

W gminie Ustronie Morskie, w której leżą Sianożęty wytyczono wiele szlaków turystycznych. Poniżej opis szlaków przechodzących przez tę gminę:

  • Międzynarodowa trasa rowerowa nr. 10: trasa biegnie wzdluż brzegu morskiego. W Ustroniu Morskim łączy się z Międzynarodowym Szlakiem Pieszym E-9, a także Błękitnym Szlakiem Pieszym i Rowerowym Szlakiem Turystycznym.
  • Międzynarodowy Szlak Pieszy E-9 (czerwony) - tym szlakiem turyści z Sianożęt mogą udać się albo w kierunku Gąsek - przez Ustronie Morskie, Wieniotowo, aż do latarni morskiej w Gąskach (trasa ok. 9km); albo w kierunku Kołobrzegu - przez Bagicz, aż do Kołobrzegu (trasa ok. 10km).
  • Szlak rowerowy po gminie Ustronie Morskie (zielony), o długości 23km, pętlowy. Szlak ten nie przebiega przez Sianożęty, aby na niego wjechać, należy dojechać do Ustronia Morskiego. Szlak przebiega przez: Ustronie Morskie , Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd, Wieniotow, Ustronie Morskie.
  • Szlak pieszy Najstarsze Dęby w Polsce (błękitny) o długości 31km. Szlak pętlowy, przebiega przez:  Sianożęty, Bagicz, Kołobrzeski las (tam dochodzimy do dębów "Bolesław" - ok. 800 lat  i "Warcisław" - około 640 lat - więcej o dębach TUTAJ), Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Łasieński Las, Gwizd, Wieniotowo, Ustronie Morskie, Sianożęty (szlak przez Ustronie Morskie do Sianożęt wiedzie nad brzegiem morza).

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.sianozety.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0