Kołobrzeg - jak dojechać, gdzie leży, jakie atrakcje dla turystó

  • location_on Kołobrzeg, ul. undefined

Kołobrzeg - jak sama nazwa wskazuje - znajduje się tuż przy morskim brzegu. To jedno z najstarszych miast w Polsce. Najwcześniejsze zapiski dotyczące Kołobrzegu odnoszą się aż do VIII stulecia. W X stuleciu Kołobrzeg był już jedną z siedzib biskupich ówczesnego Państwa Polskiego. Gród ma bardzo bogatą historię, na przestrzeni licznych wojen przechodziły przez nie wojska pruskie, niemieckie, francuskie, rosyjskie oraz polskie. Przez wiele wieków Kołobrzeg był sławny przede wszystkim z handlu oraz warzenia soli. Przez wiele lat miasto miało statut twierdzy, resztką po tym czasie jest Baszta Prochowa z przełomu XIV i XV wieku, stanowiła ona fragment systemu fortyfikacji. Większość fortyfikacji została rozmontowana po zlikwidowaniu twierdzy w 1872 r.

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu? PLAŻA

Kołobrzeg szczyci się czystą, szeroką, piaszczystą plażą przy której znajduje się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Można wynająć kosze plażowe, leżaki i inne utensylia uprzyjemniające plażowanie. Dla dzieci jest tu dużo atrakcji - nadmiar energii mogą wyładować na dmuchanych zabawkach: trampolinach, zjeżdżalniach itp. 

LATARNIA MORSKA

Miejscem wartym uwagi jest również latarnia morska z 1770 roku, o wysokość 26m i jest udostępniona do zwiedzania turystom. Z góry można zobaczyć piękny widok na morze i port.

Godziny otwarcia:

  • Lipiec - sierpień: codziennie od 10.00 do zachodu słońca,
  • Listopad - marzec: piątek, sobota, niedziela od 11.00 do 16.00,
  • Wrzesień - październik oraz kwiecień - czerwiec: codziennie od 10.00 do 17.00.

PORT

Port położony jest u ujścia Parsęty. Organizowane są z niego rejsy turystyczne po morzu i wyprawy wędkarskie. Można również skorzystać z rejsu na Bornholm.

MOLO I PROMENADA

Najlepszym miejscem do oglądania wschodów i zachodów słońca jest Kołobrzeskie Molo o długości ponad 200 m. Na końcu pomostu znajduje się przystań dla małych, turystycznych statków, oferujących krótkie wycieczki po Morzu Bałtyckim. Kołobrzeska promenada to miejsce spacerów, przy którym ulokowanych jest wiele punktów gastronomicznych i sklepików z pamiątkami.

MIASTO MYSZY (ul. Morska 2, tel. 575 657 195)

Jest to jedyne takie miejsce na świecie! Jest to miejsce idealne dla miłośników tych gryzoni, które w tym miejscu przedstawione są jako domowe pupile, zwierzątka inteligentne, niezwykle zwinne. Miasto to jest zamieszkiwane przez aż 500 mysich osobników. W środku odwiedzić można kilka sal, umeblowanych domkami i rekwizytami, a każda z nich posiada inny temat przewodni:

  • zima
  • wakacje
  • tropiki
  • miasteczko
  • kosmos (oświetlenie ultrafioletowe).

Godziny otwarcia:

  • codziennie od 10.00 do 17.00.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.sianozety.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0