Grzybowo

Grzybowo to przymorska wioska leżąca wzdłuż trasy łączącej Mrzeżyno z Kołobrzegiem. Do centrum Kołobrzegu jest zaledwie 5 km. Grzybowo leży nad Zatoką Grzybowską, na obniżeniu nazywanym depresją grzybowską. Utworzyły się tu obszerne torfowiska - które w przeszłości używane były jako źródło opału, a później jako źródło substancji czynnych dla uzdrowiska Kołobrzeg.

Choć Grzybowo leży nad otwartym morzem, to kształtuje ono tutaj zatokę o długości ok 7 kilometrów i szerokości do 800 m. Umiejscowienie to sprawia, że woda Bałtyku ma w tej okolicy wyższą temperaturę aniżeli na kąpieliskach w Kołobrzegu.

Co ciekawego można zobaczyć w Grzybowie?

PLAŻA

Plaża w Grzybowie to świetna atrakcja dla wszystkich, którzy lubią relaks w otoczeniu przyrody. Plaża w Grzybowie jest czysta i szeroka. Jej piasek jest drobny i jasny. Bardzo szybko się nagrzewa, latem przyjenie ogrzewa stopy wczasowiczów. 

JEZIORO RYSKO PRZYMORSKIE 

Jezioro Rysko Przymorskie to dawna zatoka morska. Na ten moment oddzielona jest od morza 300 mterową mierzeją. Rysko Przymorskie to płytkie jezioro. Głebokość maksymalną jaką osiąga jest 2,5 metra. Dojechać do tego miejsca można łatwo - dzieli je od Grzybowa zaledwie 7 kilometrów drogi. 

NADMORSKI SZLAK ROWEROWY WOKÓŁ BAŁTYKU R-10

Szlak rowerowy R-10 to szlak, który wiedzie przez takie miejsca jak: Gdańsk, Rygę, Tallin, Helsinki, Malmo i Kopenhagę. Długość szkau wynosi ponad 7,9 tyś. km. Szlak został utworzony wokół Morza Bałtyckiego. To projekt EuroVelo (EV10). 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.sianozety.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00