Grzybowo - jak dojechać, gdzie się znajduje, jakie znajdziemy tam atrakcje.

  • location_on Grzybowo, ul. undefined

Grzybowo to przymorska wioska leżąca wzdłuż trasy łączącej Mrzeżyno z Kołobrzegiem. Do centrum Kołobrzegu jest zaledwie 5 km. Grzybowo leży nad Zatoką Grzybowską, na obniżeniu nazywanym depresją grzybowską. Utworzyły się tu obszerne torfowiska - które w przeszłości używane były jako źródło opału, a później jako źródło substancji czynnych dla uzdrowiska Kołobrzeg.

Choć Grzybowo leży nad otwartym morzem, to kształtuje ono tutaj zatokę o długości ok 7 kilometrów i szerokości do 800 m. Umiejscowienie to sprawia, że woda Bałtyku ma w tej okolicy wyższą temperaturę aniżeli na kąpieliskach w Kołobrzegu.

Co ciekawego można zobaczyć w Grzybowie? PLAŻA

Plaża w Grzybowie to świetna atrakcja dla wszystkich, którzy lubią relaks w otoczeniu przyrody. Plaża w Grzybowie jest czysta i szeroka. Jej piasek jest drobny i jasny. Bardzo szybko się nagrzewa, latem przyjemnie ogrzewa stopy wczasowiczów. 

JEZIORO RYSKO PRZYMORSKIE 

Jezioro Rysko Przymorskie to dawna zatoka morska. Na ten moment oddzielona jest od morza 300 metrową mierzeją. Rysko Przymorskie to płytkie jezioro. Głębokość maksymalną jaką osiąga jest 2,5 metra. Dojechać do tego miejsca można łatwo - dzieli je od Grzybowa zaledwie 7 kilometrów drogi. 

NADMORSKI SZLAK ROWEROWY WOKÓŁ BAŁTYKU R-10

Szlak rowerowy R-10 to szlak, który wiedzie przez takie miejsca jak: Gdańsk, Rygę, Tallin, Helsinki, Malmo i Kopenhagę. Długość szlaku wynosi ponad 7,9 tyś. km. Szlak został utworzony wokół Morza Bałtyckiego. To projekt EuroVelo (EV10). 

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.sianozety.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0