Gąski - jak dojechać, gdzie się znajduję, noclegi, atrakcje, pla

  • location_on Sianożęty, ul. undefined

Gąski - nieduża miejscowość wakacyjna, leżąca na wybrzeżu naszego morza, wśród pól, z lasem na zach. miejscowości, w sąsiedztwie Mielna. Najstarsze wzmianki o wsi wywodzą się z pierwszej poł. XVII w. Największą atrakcją wczasowiska jest dosyć rozległa, piaszczysta plaża nadmorska, zakończona wałem wydm, zachwycająco porośniętym roślinnością. Na plażę kieruje nas całkiem dużo przejść - jedne piaszczyste, inne z kolei z niewysokimi schodami.

Co ciekawego można zobaczyć w Gąskach?PLAŻA

Plaża w Gąskach jest czysta, cicha oraz co najważniejsze bardzo szeroka. Te plaże cenią sobie przede wszystkim osoby, które lubią ciszę i spokój. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Plaża w Gąskach jest oddalona od zgiełku, tętniących życiem miast i ciągłego biegu. To wspaniałe miejsce na relaks. 

LATARNIA MORSKA (ul. Gąski 41, tel. 604 803 266)

Największą atrakcją w Gąskach jest druga co do wielkości w Polsce latarnia morska (51,2 m wysokości) zbudowana w 1878r. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania - można z jej szczytu podziwiać piękną panoramę, pod latarnią zlokalizowane są sklepiki z pamiątkami oraz bary.

Ceny biletów:
  • 15 zł - normalny
  • 10 zł - ulgowy (przysługuje dzieciom i młodzieży do lat 18)
PAŁAC MORSKI (ul. Gąski 14, tel. 502 623 722)

Pałac morski, to obecnie oddalony o około 900 metrów całoroczny ośrodek wczasowy, którego historia sięga XIX wieku. Obiekt otacza zabytkowy park, w którym królują najszlachetniejsze korony drzew, takich jak: buki, cyprysiki groszkowe czy srebrzyste klony. W ośrodku dostępnych jest 90 miejsc noclegowych. 

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.sianozety.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0