Gąski

Gąski - nieduża miejscowość wakacyjna, leżąca na wybrzeżu naszego morza, wśród pól, z lasem na zach. miejscowości, w sąsiedztwie Mielna. Najstarsze wzmianki o wsi wywodzą się z pierwszej poł. XVII w. Największą atrakcją wczasowiska jest dosyć rozległa, piaszczysta plaża nadmorska, zakończona wałem wydm, zachwycająco porośniętym roślinnością. Na plażę kieruje nas całkiem dużo przejść - jedne piaszczyste, inne z kolei z niewysokimi schodami.

Co ciekawego można zobaczyć w Gąskach?

PLAŻA

Plaża w Gąskach jest czysta, cicha oraz co najważniejsze bardzo szeroka. Te plaże cenią sobie przede wszystkim osoby, które lubią ciszę i spokój. To idelane miejsce dla rodzin z dziećmi. Plaża w Gąskach jest oddalona od zgiełku, tętniących życiem miast i ciągłego biegu. To wspaniałe miejsce na relaks. 

LATARNIA MORSKA (ul. Gąski 41, tel. 604 803 266)

Największą atrakcją w Gąskach jest druga co do wielkości w Polsce latarnia morska (51,2 m wysokości) zbudowana w 1878r. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania - można z jej szczytu podziwiać piękną panoramę, pod latarnią zlokalizowane są sklepiki z pamiątkami oraz bary.

Ceny biletów:
  • 8 zł - normalny
  • 6 zł - ulgowy (przysługuje dzieciom i młodzieży do lat 18)
PAŁAC MORSKI (ul. Gąski 14, tel. 502 623 722)

Pałac morski, to obecnie oddalony o około 900 metrów całoroczny ośrodek wczasowy, którgo historia sięga XIX wieku. Obiekt otacza abytkowy park, w którym królują najszlachetniejsze korony drzew, takich jak: buki, cyprysiki groszkowe czy srebrzyste klony. W ośrodku dostępnych jest 90 miejsc noclegowych. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.sianozety.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00